Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Sodišče v Tuniziji je zaradi zarote proti predsedniku Kaisu Saiedu v petek obsodilo okoli 40 obtožencev. Izreklo jim je zaporne kazni od 13 do 66 let. Med obsojenimi so tudi vidni predstavniki opozicije. Obramba opozarja na kršitve sodnega postopka.
V Demokratični republiki Kongo se je zgodila ladijska nesreča, saj je leseno plovilo med plovbo po reki Kongo zajel ogenj, nato pa se je prevrnilo. Sprva so poročali o najmanj 148 žrtvah, nato so to število popravili na 33.
V Keniji sta se na zatožni klopi znašla belgijska najstnika, ki sta skušala v epruvetah v Evropo pretihotapiti 5000 mravelj. Kenijske oblasti opozarjajo, da je vse več poskusov tihotapljenja manjših in manj poznanih živalskih vrst.
Združeni narodi in nevladne organizacije opozarjajo, da Sudan trpi največjo humanitarno krizo na svetu, tamkajšnji civilisti pa plačujejo ceno nedelovanja mednarodne skupnosti. Vojna v državi vstopa v tretje leto.
Sudanske paravojaške sile (RSF) so v nedeljo sporočile, da so po dveh dneh silovitih spopadov prevzele nadzor nad taboriščem za razseljene v pokrajini Severni Darfur na zahodu države. Oblasti v Darfurju so poročale o več sto mrtvih.
Združeni narodi sporočajo, da je bilo v napadu na taborišči za razseljene ljudi Zamzam in Abu Šouk ter mesto El Fašer v Darfurju ubitih več kot 100 ljudi, tudi najmanj 23 otrok. Odgovornost se pripisuje paravojaškim Silam za hitro podporo (RSF).
Delovanja nekdanje Jugoslavije v Afriki se spominjamo po megalomanskih projektih, ki so jih jugoslovanska podjetja izvajala v arabskih državah na severu celine, manj znano, a vseeno pestro pa je bilo tudi gospodarsko povezovanje s podsaharsko Afriko.
Ob obali egiptovskega mesta Hurgada v Rdečem morju je v nesreči podmornice umrlo šest ljudi, devet pa jih je poškodovanih, štirje med njimi huje.
Sudanska vojska je prevzela popoln nadzor nad predsedniško palačo v središču Kartuma, ki je bila pred tem v rokah rivalske milice Sile za hitro podporo (RSF), s katero sta že skoraj dve leti vpleteni v državljansko vojno.
Ekipo južnoafriških znanstvenikov, ki bo skupaj preživela leto dni na odročni raziskovalni postaji na Antarktiki, ustrahuje eden od sodelavcev. Nasilni član ekipe je na psihološkem opazovanju, potem ko naj bi fizično napadel in spolno nadlegoval kolege.
Pred obalo Tunizije so v več operacijah rešili 612 prebežnikov, med njimi so tudi otroci in ženske. Našli so tudi 18 trupel, je v ponedeljek sporočila tamkajšnja obalna straža. Ladje s prebežniki je prevrnilo oziroma so se pokvarile.
Sudan je na Meddržavnem sodišču (ICJ) vložil tožbo proti Združenim arabskim emiratom (ZAE), v kateri trdi, da so emirati vpleteni v domnevni genocid, saj naj bi podpirali sudanske paravojaške sile za hitro podporo (RSF).
V Sudanu, kjer že dve leti divja državljanska vojna, se dogajajo tudi grozljivi spolni napadi na otroke, ki so v nekaterih primerih stari samo eno leto, v poročilu opozarja Unicef. Kot dodajajo, se čas za preprečevanje širjenja krize izteka.
V DR Kongu je v zadnjih petih tednih zaradi neznane bolezni umrlo 53 ljudi. Bolezen so prvič odkrili pri treh otrocih, ki so pojedli netopirja.
Južnoafriško sodišče je ovrglo navedbe o genocidu nad belci v državi kot "neresnične" in "očitno izmišljene". Do razsodbe prihaja v času, ko ameriški predsednik Donald Trump in njegov svetovalec Elon Musk podpihujeta tovrstne teze.
Zaradi zamrznitve ameriške humanitarne pomoči agencije USAID je prenehalo obratovati skoraj 80 odstotkov vseh javnih kuhinj v Sudanu. Prostovoljci ocenjujejo, da je zaradi tega prizadetih skoraj dva milijona ljudi.
Južnoafriški predsednik Cyril Ramaphosa s pozivom k sodelovanju odprl srečanje zunanjih ministrov držav skupine G20, ki poteka v senci odsotnosti ameriškega zunanjega ministra zaradi nestrinjanja s politiko Južne Afrike.
Proruandska uporniška skupina M23 naj bi zavzela mesto Bukavu na vzhodu DR Konga, kjer bi lahko spopadi po besedah generalnega sekretarja ZN-a Antonia Guterresa celotno regijo potisnili v vojno.
Rusija je še korak bližje temu, da se pridruži ZDA in Kitajski in v Afriki postavi svoje prvo pomorsko oporišče. Stalo naj bi v Sudanu, na strateškem mestu ob Rdečem morju.
ZN-ova Mednarodna organizacija za migracije (IOM) je sporočila, da so na nekaterih truplih prebežnikov, ki so jih nedavno odkrili v množičnih grobovih v Libiji, odkrili strelne rane.
Neveljaven email naslov