Skupina naj bi v roku enega meseca pripravila pravno zavezujočo rešitev. Odločitev o oblikovanju skupine so razkrili po petkovem srečanju Sveta AU-ja za mir in varnost v etiopski prestolnici Adis Abeba. Predsednik Mavretanije Mohamed Ould Abdel Aziz je ob tem poudaril, da skušajo v AU-ju doseči "afriško rešitev" za afriško vprašanje.
Točna sestava nove skupine naj bi bila znana še ta konec tedna, sicer pa naj bi jo sestavljalo pet predsednikov, po eden iz vsake afriške regije.
Poraženec vztraja na oblasti
Slonokoščena obala je v krizi vse od novembrskih predsedniških volitev, na katerih je zmagal opozicijski kandidat Alassane Ouattara, poraženi predsednik Laurent Gbagbo pa kljub temu vztraja na oblasti.
Mednarodna skupnost, vključno z AU-jem, je po volitvah priznala zmago Ouattaraja in zahtevala odhod Gbagboja. Zahodnoafriška gospodarska skupnost Ecowas je Gbagboju že lani zagrozila, da ga bo odstranila s silo, a te grožnje za zdaj ni uresničila.
Egipta še ni med temami afriškega vrha
V Adis Abebi se sicer v nedeljo začenja 16. dvodnevni vrh Afriške unije s sloganom "Proti večji enotnosti in integraciji s pomočjo skupnih vrednot". Na dnevnem redu pogovorov sodelujočih voditeljev držav članic bodo predvsem razmere po referendumu v Sudanu ter politični krizi v Slonokoščeni obali in Tuniziji.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje