Najvišjo kazen za namerni požig so povišali s štirih na šest let zapora, za požig iz malomarnosti pa z enega na dve leti zapora.
Samo konec julija so gasilci na Siciliji, Sardiniji, v Apuliji in Kalabriji izvedli več kot 3200 operacij. Italijanski oddelek za civilno zaščito pa ocenjuje, da je bil velik del požarov v državi podtaknjen, poroča avstrijska tiskovna agencija APA.
Po mnenju strokovnjakov naj bi za podtaknjenimi poletnimi požari večinoma stala želja posameznikov po zaslužku. Na to je večkrat opozorila tudi civilna zaščita. Italija je sicer že leta 2000 uvedla zakonodajo, ki prepoveduje gradnjo na pred kratkim pogorelem zemljišču. S tem naj bi ustavili morebitne požigalce, ki bi želeli poceni kupiti zemljišče na območju pogorišča.
Ta zakonodaja sicer ni bistveno vplivala na namerne požige, saj si nekateri, zlasti na jugu Italije, želijo državo prisiliti k ponovnemu pogozdovanju. S tem naj bi si prizadevali zagotoviti zaposlitev, saj je na številnih območjih južne Italije brezposelnost precej višja od 20 odstotkov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje