Obtožena naj bi med letoma 2005 in 2008, ko je vodila čistilno podjetje, ki je vzdrževalo mrežo sanitarij, dohodek prostovoljnih prispevkov prikrila v najmanj osmih primerih, je prepričano tožilstvo.
Sodišče v zvezni državi Brandenburg je v četrtek zaslišalo prvo pričo, in sicer mater obtožene. Ta je vso krivdo zvalila na takratnega in zdaj pokojnega hčerinega partnerja.
Trdila je, da je bila njena hči le nominalna direktorica podjetja, ki da ni imela nič s samim pobiranjem dohodkov in da naj bi bila zadolžena za vodenje knjigovodstva. Odvetnik obtožene pa trdi, da njegova stranka ni bila seznanjena z višino dohodkov od zbranega denarja in da ni imela vpogleda v "prave" razsežnosti posla.
Sodnik meni, da je bila storjena škoda nekoliko nižja
Deutsche Welle dodaja, da je primer zapleten na več ravneh. Izjemno težko je namreč dokazati, koliko denarja so dejansko pustile stranke po uporabljeni storitvi, saj zanjo ni fiksne cene.
Sodnik je dejal, da se lahko dnevni prihodki razlikujejo glede na posamezne lokacije, da pa se gibljejo med 30 evri in 500 evri dnevno. Ob tem je dodal, da se mu zdi številka 1,2 milijona evrov, ki jo navaja tožilstvo, vendarle nekoliko previsoka. Škodo je ocenil na 600.000 evrov.
Dodatna težava za tožilstvo pa je tudi to, da je zadeva potrebovala kar 15 let, da je prišla na sodišče.
V Nemčiji po zakonu primeri ne zastarajo tudi po desetih letih, in sicer v primeru davčne utaje, če gre za utajo najmanj 50.000 evrov neplačanega davka.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje