Od začetka leta do konca septembra so v Grčiji našteli 12.300 prihodov prebežnikov, kar je 73 odstotkov manj kot v enakem obdobju lani, ko so jih našteli skoraj 45.000.
Miratakis opozarja, da je število rešenih prošenj za azil letos naraslo za 82 odstotkov, in sicer tako odobrenih kot zavrnjenih.
Trenutno na odhod v druge države članice Evropske unije v Grčiji čaka 3150 prebežnikov, poroča nemška tiskovna agencija DPA.
Hitrejši azilni postopki
Grški premier Kiriakos Micotakis je od prevzema položaja julija lani poostril nadzor na mejah, vlada je uvedla hitrejše azilne postopke. Manj prebežnikov v Grčijo prihaja tudi zaradi pandemije novega koronavirusa.
Nova središča za prebežnike
Mitarakis je napovedal, da bodo prihodnje leto na otoku Lezbos zgradili novo središče za prebežnike, ki bo nadomestil v požaru uničen center Moria.
Kot je dodal minister, si prizadevajo, da bi na Lezbosu zgradili novo središče do poletja leta 2021.
Vlada je izbrala podjetja, ki bodo gradila nova središča za prebežnike tudi na otokih Samos, Kos in Leros.
"Nadaljujemo ambiciozni program zaprtih taborišč, ki ga financira Evropska unija," je pojasnil premier in dodal, da bodo na vhodu v zgradbe namestili podoben nadzor z dvojnim ograjenim prostorom kot v objektih zveze Nato.
Kot je še dejal, bodo novi centri za prebežnike zaščiteni pred požari, v njih pa bodo zagotovili življenjske razmere, ki bodo za človeka dostojne, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje