Stavke in protesti so v teh dneh praktično ohromili Francijo - oviran je promet, tudi zračni. Foto: EPA
Stavke in protesti so v teh dneh praktično ohromili Francijo - oviran je promet, tudi zračni. Foto: EPA
Francija na okopih protestnikov

Med protestniki, ki so onemogočili dostop do letališča, so bili tudi zaposleni v letalski družbi Air France in trgovski verigi Carrefour.
Kot so pojasnili na upravi letališča, dostop ni bil popolnoma onemogočen, saj protestniki proti letališču spuščajo posamezne avtomobile, a čakalne vrste so dolge. Več voznikov se je zato odločilo avtomobile pustiti ob cesti proti letališču in so se tja odpravili peš, so še povedali. Okoli osme ure zjutraj pa so protestniki blokado odstranili.
Izredno stanje v Franciji je poleg zračnega prometa že prizadelo tudi druge vidike vsakdana. Tako je, denimo, po poročanju CNN-a pop zvezdnica Lady Gaga "zaradi logističnih težav" morala preložiti dva pariška koncerta, napovedana za ta konec tedna.
Sporni del ostaja
Francoski senat bo predvidoma kmalu končal odločanje o sporni pokojninski reformi in jo kljub množičnim protestom po državi v celoti potrdil. Najbolj sporen del reforme, postopen dvig upokojitvene starosti s sedanjih 60 na 62 let do leta 2018, so senatorji že potrdili.

Potem ko je reformo že potrdil spodnji dom parlamenta, senatorji o njej odločajo od 23. septembra, saj glasujejo o vsakem členu posebej.

Vlada je zaradi množičnih protestov, ki različno intenzivno potekajo že več mesecev in na katerih se je proti reformi zbralo tudi več kot tri milijone Francozov, besedilo malce popravila, a najbolj sporni del je ostal.

Francija na okopih protestnikov