Venezuelski predsednik meni, da je najboljši način, da se izogne vojni, da se nanjo dobro pripravi. "Ne zapravimo niti enega dne pri doseganju našega glavnega cilja: da se pripravimo na vojno in da pomagamo ljudem, da se pripravijo," je dejal v televizijskem nagovoru.
Chavez je na mejo s Kolumbijo poslal 15.000 vojakov, kot razlog pa navedel naraščajoče nasilje kolumbijskih paravojaških skupin.
V svojem odzivu je kolumbijski predsednik Alvaro Uribe dejal, da bo o tem obvestil Združene narode in Organizacijo ameriških držav. "Kolumbija ni in ne bo naredila nobenega bojevitega koraka proti mednarodni skupnosti, še manj pa proti sosednjim latinskoameriškim državam," je sporočil.
Jabolko spora dogovor Kolumbije in ZDA
Južnoameriški sosedi sta se zapletli v spor, ki ima po Chavezovem prepričanju korenine v tesnejšem vojaškem sodelovanju Bogote z ZDA. Odnosi med Bogoto in Caracasom so se močno poslabšali po tem, ko je Kolumbija julija sporočila, da bo ameriški vojski dovolila uporabo vojaških oporišč na svojem ozemlju za izvajanje akcij proti drogam.
Dogovor med ZDA in Kolumbijo je med nekaterimi latinskoameriškimi državami izzval negodovanje nad vedno večjo prisotnostjo ameriške vojske na tem območju.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje