Gre za Davida Tooja, predsednik njegove stranke Rail Odinga pa je prepričan, da je umor politično motiviran, policija pa je dejala, da gre za umor iz strasti. Takoj po objavi novice o umoru se je na ulice tretjega največjega mesta v državi podalo več sto mladih.
O razmerah v Keniji razpravlja tudi Afriška unija. Zasedanja v Etiopiji se udeležuje tudi generalni sekretar ZN-a Ban Ki Mun, njegov predhodnik Kofi Annan pa skuša posredovati med Odingo in kenijskim predsednikom Mvaijem Kibakijem.
Srečanje z obema je napovedal tudi Ban. Najprej se bo v Adis Abebi sestal s Kibakijem, potem pa v petek v Nairobiju še z Odingo in nekaterimi predstavniki civilne družbe. Pozneje naj bi se še enkrat sestal s Kibakijem.
Vodja komisije Afriške unije Alfa Omar Konare je dejal, da krize v Keniji organizacija ne more spremljati križem rok. "Če Kenija zgori, potem za jutri ne bo ostalo nič. Kenija je država, ki predstavlja upanje za cel kontinent," je dejal Konare.
V političnih in etničnih spopadih, ki so se začeli konec decembra, je bilo do zdaj ubitih že več kot 850 ljudi, okoli 250.000 ljudi pa je zapustilo domove. Spopadi so se vneli po objavi izidov predsedniških volitev konec decembra. Odinga je prepričan, da je Kibaki do zmage na predsedniških volitvah prišel s prevaro.
M. R.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje