Glede na objavljeno poročilo so se donacije Svetemu sedežu lani znižale s 54 milijonov evrov v letu 2011 na 51,1 milijona evrov. Zmanjšali so se tudi prispevki škofij po svetu, ki so dosegli 21,9 milijona evrov, potem ko so bili leta 2011 pri 24,9 milijona evrov.
Proračun je obremenil tudi novi nepremičninski davek, zaradi česar je moral Vatikan izplačati dodatnih pet milijonov evrov.
Vatikanska administracija, ki med drugim upravlja vatikanske muzeje, pošto in trgovino ter ima ločen proračun, je leto sklenila s 23,08 milijona evrov dobička, kar je dober milijon več kot v letu 2011.
Odbor, ki je pregledal finance Vatikana, je poudaril, da so nujne reforme, s katerimi bi zmanjšali stroške, pa tudi poenostavili in racionalizirali delovanje Vatikana. Nujno bo tudi natančnejše načrtovanje proračunskih odhodkov.
Vatikan je v zadnjih letih pretreslo več korupcijskih škandalov, zato papež Frančišek načrtuje temeljite spremembe v njegovem delovanju.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje