Ob tem v Caracasu niso razkrili, za katere države gre, so pa iz francoske družbe Maurel & Prom medtem sporočili, da so ostali brez dovoljenja, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
"Želim vas obvestiti, da smo ohranili komunikacijo z mednarodnimi naftnimi in plinskimi podjetji, ki delujejo v državi, in da jih je ameriška vlada v zadnjih urah obvestila o odvzemu dovoljenj," je v izjavi na Telegramu zapisal venezuelski podpredsednik Delcy Rodriguez.
Rodriguez je ob tem zagotovil, da so bili na te razmere pripravljeni in da so še naprej pripravljeni spoštovati pogodbe s temi podjetji.
Vendar pa lahko ZDA proti podjetjem, ki kršijo ameriški naftni embargo in druge direktive, uvedejo sankcije.
Katerim družbam so ukinili dovoljenja, venezuelske oblasti niso sporočile. So pa iz francoske družbe Maurel & Prom danes sporočili, da so jim preklicali posebno dovoljenje, ki je bilo izdano maja lani.
Iz urada za nadzor tujega premoženja (OFAC) ameriškega finančnega ministrstva so francosko podjetje obvestili, da ima do 27. maja čas, da ustavi svoje dejavnosti v Venezueli.
Predsednik ZDA Donald Trump je pred tem konec februarja že ukinil dovoljenje ameriški družbi Chevron za poslovanje z Venezuelo.
Odvzemi dovoljenj v ZDA naj bi po poročanju AFP prizadeli tudi španskega naftnega velikana Repsol, italijanskega energetskega velikana Eni in indijsko družbo Reliance Industries.
Po ocenah strokovnjakov, ki jih povzema AFP, Chevron v Venezueli dnevno načrpa okoli 220.000 159-litrskih sodov nafte, Repsol okoli 65.000 sodov in Maurel & Prom okoli 20.000 sodov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje