Ponarejene listine. Te so ta teden najbolj prežele slovensko tvitosfero, ki se je burno odzvala na vso sago okoli ponarejenega spričevala in priporočila poslanke Alenke Koren Gomboc.
Ta je bila glavna 'zvezda' na Twitterju. Gombočeva se je že pred časom znašla v neprijetnem položaju zaradi ponarejenega spričevala, zdaj pa so na dan pricurljale tudi informacije o morebitnem ponarejenem priporočilu SKB banke.
Ponarejeno spričevalo Okrožno državno tožilstvo v Slovenj Gradcu je potrdilo, da je leta 2007 obravnavalo poslanko SDS-a, ki je tedanjemu delodajalcu, banki SKB, predložila ponarejeno spričevalo, kar je javno ves čas zanikala. Kazni se je nato izognila z nakazilom v korist javnega zavoda, tožilstvo pa je postopek končalo, je poročal POP TV.
Ponarejeno naj bi bilo tudi priporočilo Toda s tem zgodba še ni bila končana. Preiskovalcem je Gombočeva pri pojasnjevanju ponarejenega spričevala predložila še priporočilo, ki naj bi ga po redni odpovedi delovnega razmerja dobila od SKB banke, a naj bi bilo tudi to ponarejeno. Šlo je za priporočilo, ki naj bi ga dobila od vodje poslovalnice, a so v SKB banki zatrdili, da takratni vodja poslovalnice ob odpovedi poslanki ni dal priporočila.
Vse to je na Twitterju sprožilo buren odziv, pod oznako #nivedela, ki je nastala po izjavi Alenke Koren Gomboc, da "ni vedela, da ni opravljala šolanja, za katerega je delodajalcu prinesla listino", so si tviteraši poslanko SDS-a krepko privoščili, po družbenih omrežjih so začele krožiti številne šale na njen račun.
Gombočeva čaka dve uri na telefonski liniji, da lahko ugiba neznano besedo v TV kvizu. #nivedela
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje