Okoli 50 kilometrov severozahodno od prestolnice stoji Radovljica, v kateri živi 6.000 prebivalcev. Noben obiskovalec ne sme zamuditi sprehoda po srednjeveškem mestnem jedru, v katerem so kot po tekočem traku nanizane zanimive in dobro ohranjene stavbe in spomeniki.
Tako je mogoče videti rojstno hišo dramatika in pesnika Antona Tomaža Linharta, "očeta" Županove Micke, nekateri obiščejo čebelarski muzej (mimogrede, iz Radovljice prihaja tudi znameniti čebelar Anton Janša), spet druge pa pritegne pogled na čudovito Šivčevo hišo s fresko in nadstropnim pomolom, v notranjosti katere sta danes poročna dvorana in galerija.
V Lectarjevi hiši je dom našla najstarejša radovljiška gostilna, osrednji kulturni in prireditveni prostor pa je Linhartova dvorana. Vredna ogleda sta tudi Graščina in obrambni jarek.
Pester radovljiški avgust
V Radovljici je poleti poskrbljeno tudi za glasbeno in družabno življenje. Pred dnevi se je tako iztekel že 27. festival Radovljica, ki velja za najstarejši slovenski festival stare glasbe in poustvarjanja na starih glasbilih. Zadnji konec tedna avgusta pa je tradicionalno rezerviran za zabavno prireditev Večno mladih fantov.
Če vam je Radovljica premalo, lahko "smuknite" še v bližnje kraje. V Lescah se lahko posladkate s čokolado Gorenjka ali si privoščite skok s padalom, Begunjam so slavo v svet ponesli glasbena virtuoza Vilko in Slavko Avsenik in tovarna smuči Elan, Kropa je znana kot zibelka kovaštva, Brezje pa je znano romarsko središče.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje