Sonce je morje obarvalo v rdečo barvo. Foto: RTV SLO/E. S.
Sonce je morje obarvalo v rdečo barvo. Foto: RTV SLO/E. S.

Rob horizonta, kamor sonce izginja, začne spreminjati barvo od rumene proti rdeči in nazadnje celo vijolični. Ko zadnji žarki ogrejejo zrak, je romantičen trenutek tu. Nato pa se sonce skrije za zenit.

Kjer koli ste in če imate priložnost opazovati sončni zahod, si vzemite trenutek za občudovanje. Res je, da bo sonce naslednji dan spet zašlo, a vsak sončni zahod je drugačen. Drugačno vzdušje, barve in vaše razpoloženje. Pozimi je najlepše - če le ni oblačno nebo - opazovati zahode nekje na snegu, saj je sonce tik preden zaide, obarvano v živo rdeče barve. Poleti na morju pa je lep pogled na vodo, ko se zadnji sončni žarki razbijejo in je na površini mogoče opazovati drobne svetleče se bisere.

Trenutek, ko začne sonce zahajati in nebo spreminjati barve, morate pričakati v dvoje. Foto: RTV SLO/E. S.
Na vodni gladini se sonce igra, ko se na horizontu spušča v morje. Foto: RTV SLO/E. S.
Nižje ko je sonce, bolj se v daljavi blešči gladina morja. Foto: RTV SLO/E. S.
Zaradi oblačnega vremena sončnega zahoda ni mogoče občudovati, le nebo je postalo vijolično. Foto: RTV SLO/E. S.
Sonce se je ta dan le prikazalo na obzorju. Foto: RTV SLO/E. S.
A oblaki so se nazadnje delno le raztrgali in sončni zahod smo lahko občudovali. Sicer le nekaj minut, saj je nato znova izginilo. Foto: RTV SLO/E. S.
Jasno nebo, sonce zahaja, temperatura pa se je že spustila pod nič stopinj Celzija. Foto: RTV SLO/E. S.
Zunaj je bilo preveč mrzlo, da bi lahko sončni zahod občudovali v naravi. Bolj prijetno ga je bilo opazovati kar iz stanovanja. Foto: RTV SLO/E. S.
Tudi pozimi so sončni zahodi čudoviti, le da se je potrebno toplo obleči, če jih želimo opazovati v naravi. Foto: RTV SLO/E. S.