V obmorskih občinah je bilo 18 odstotkov vseh prenočitev turistov ali za sedem odstotkov več kot v marcu 2011. Foto: Bobo
V obmorskih občinah je bilo 18 odstotkov vseh prenočitev turistov ali za sedem odstotkov več kot v marcu 2011. Foto: Bobo

Domači turisti so marca letos ustvarili za 10 odstotkov več prihodov, med tujimi pa so bili najštevilčnejši italijanski, avstrijski, hrvaški in nemški turisti, je sporočil državni statistični urad.

Največji delež prenočitev tujih turistov so prispevali turisti iz Italije (20 odstotkov), Avstrije (17 odstotkov), Hrvaške in iz Nemčije (po devet odstotkov), Madžarske in Ruske federacije (po šest odstotkov). Marca se je na letni ravni povečalo število prenočitev turistov iz Ruske federacije (za 44 odstotkov), Avstrije (za 21 odstotkov), Hrvaške (za 13 odstotkov), Srbije (za šest odstotkov) in Nemčije (za štiri odstotke).

V primerjavi z lanskim marcem se je število prenočitev italijanskih turistov zmanjšalo za 17 odstotkov, število prenočitev madžarskih turistov pa je upadlo za tri odstotke.

Vodijo zdraviliške občine
Največ prihodov turistov je bilo marca v zdraviliških občinah (29 odstotkov), prav tako je bilo tu tudi največ prenočitev turistov (39 odstotkov vseh prenočitev ali en odstotek več kot marca lani). Po številu prenočitev so bile na drugem mestu gorske občine, kjer je bilo marca 20 odstotkov vseh prenočitev, kar je štiri odstotke več kot marca lani.
V obmorskih občinah je bilo 18 odstotkov vseh prenočitev turistov ali za sedem odstotkov več kot v marcu 2011. V Ljubljani je bilo ustvarjenih devet odstotkov vseh prenočitev turistov ali za tri odstotke manj kot pred enim letom.

Največ prenočitev je bilo marca v hotelih (73 odstotkov), sledila so apartmajska in počitniška naselja (sedem odstotkov).