Na sporedu bodo ob torkih ob 17.30 na 1. programu, prva že danes. Scenaristka in urednica serije, ki že vrsto let nastaja v Izobraževalnem programu, je Aleša Valič, režiser Igor Košir.
9. in 16. november: Slovenske Alpe - Svet živali
V prvi oddaji, ki bo na sporedu v torek, 9. novembra, bomo spoznali predvsem ptice, ki živijo v gorskih življenjskih okoljih: v potokih je doma povodni kos, skoraj še v zimi svatujejo v visokogorju ruševci, sredi pomladi so v nedostopnem gnezdu mladički sokola selca. Spoznali bomo ptice previsnih sten in alpskih potokov ter velike klateže iz sosedstva slovenskih Alp. Strokovni sodelavec za svet ptic je bil Tomaž Mihelič, posnetke njihovega oglašanja in petja pa je prispeval dr. Tomi Trilar iz Prirodoslovnega muzeja Slovenije.
V drugi oddaji (na sporedu bo 16. novembra) se pticam planin in visokogorja, kot so slegur, planinski orel, belka, planinski vrabec in druge, pridružijo še značilne živali, ki jih imamo za simbol alpske favne. To sta gams in kozorog, pa svizci, ki so bili k nam naseljeni pred pol stoletja. Snemalna ekipa je bila na delu nekaj let zapored, da je ob pravem času ujela dogajanje v svetu živali in rastlin. Z avtorsko glasbo sta mu razpoloženje dodala Boštjan Gombač in Igor Leonardi.
23. in 30. november: Slovenske Alpe - Svet rastlin
Zadnji dve oddaji sta botanični sprehod skozi slovenske Alpe. Izmed skoraj dva tisoč rastlinskih vrst, ki rastejo tu, bosta oddaji predstavili tiste značilne, ki jih vidimo rasti in cveteti v naših gorah. In med njimi seveda tudi marsikatero, ki velja za floristično posebnost. Najznamenitejša med njimi je Zoisova zvončica. Strokovna sodelavka na področju botanike je bila dr. Nada Praprotnik.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje