O imenu Otok ljubezni kroži kar nekaj ljudskih zgodb, najbolj priljubljena je tista, ki pravi, da je beltinska grofica Marija Zichy ob kopanju na otoku vedno dejala, da se človek ob obisku otoka vanj enostavno zaljubi.
In tako je nastal Otok ljubezni, ki danes ponuja prijetne trenutke v dvoje ali s skupino prijateljev ali znancev. V obeh primerih je vsekakor veliko videti.
Na otoku so domačini zgradili plavajoči mlin na Muri, ki je poleg Babičevega v Veržeju še edini preostali na reki Muri. V notranjosti je postavljen mlinarski muzej, ki ponuja tudi vse izdelke, pridelane v mlinu. Urejen je še "büjraški" muzej, kjer so shranjena orodja, ki so jih "büjraši" v preteklosti uporabljali v boju s poplavljanjem reke Mure. Po ogledu tega se lahko z brodom zapeljete še na nasprotni, prleški breg reke Mure.
V sezoni je urejen nasad močvirskih tulipanov, pa tudi drugače je Otok ljubezni prava oaza neokrnjene narave, v katero se ni težko zaljubiti. Če smo že pri zaljubljenosti, pa lahko omenimo tudi klop zaljubljencev, ki je namenjena predvsem romantičnim trenutkom v dvoje.
Omeniti je treba še kulinarično ponudbo. Če se na otok podate kot organizirana skupina, vam domačini pripravijo t. i, pajani krüj in kapljico domače palinke (žganja), ki pomaga k uravnoteženosti (kalorično) bogate prekmurske prehrane.
Vrh kulinarične ponudbe so vsekakor vsakoletni Büjraški dnevi. Takrat so prikazani običaji prej omenjenih "büjrašev", ki so se v preteklosti bojevali z nepredvidljivo reko Muro.
Jernej Sobočan
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje