V okviru projekta Curs Colapis bodo uredili dostopnost poti do reke in tako imenovana vstopno-izstopna mesta ter uredili kopališča, parkirišča in nekatere obrečne kampe. Hkrati bodo uredili tudi režim čolnarjenja ter drugega dostopanja do reke oz. rekreacije na Kolpi in ob njej – površin za urejanje mirujočega prometa, naravnih kopališč, počivališč, prostorov za piknik, tabornih prostorov, šotorišč in kampov.
Z omenjenim projektom in dogovorom o rabi reke Kolpe ter drugih naravnih virov nameravajo spodbuditi trajnostno naravnan turizem in razvoj tovrstne ponudbe, hkrati pa trajnostno urediti upravljanje in rekreacijsko rabo reke, je poročala Slovenska tiskovna agencija.
Zdaj čakajo še Hrvate
Pri projektu, ki ga vodi občina Črnomelj, na slovenski strani Kolpe sodelujejo še občini Metlika in Kočevje, Turistično društvo Damelj ter Krajinski park Kolpa, na hrvaški strani pa tamkajšnje občine Netretić, Kamanje in Žakanje. Za približno poldrugi milijon evrov vreden projekt so iz sredstev IPA dobili nekaj več kot 1,2 milijona evrov, razliko pa bodo pokrili država in partnerji projekta.
Predlogi so usklajeni z zahtevami služb za varstvo naravne in kulturne dediščine ter drugimi pristojnimi ustanovami, a za obojestransko oz. obmejno ureditev bo potreben dogovor na državni ravni, zato bodo morali počakati, da stvari na svoji strani začnejo pripravljati in urejati Hrvati.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje