V zadnjem letu dni je zaradi priročnosti pri Woltu največji razvoj doživela hitra trgovina, ki naročeno dostavi najpozneje v 30 minutah. Ponudnik, ki sicer dostavlja tudi hrano, v Sloveniji pa deluje že tri leta, je razkril, da so Slovenci prek omenjene aplikacije v minulem letu naročili več kot 37.921 različnih izdelkov. Na podlagi podatkov je razkril trende naročanja na dom.
Ti se med mesti razlikujejo. V zadnjem letu dni so tako Mariborčani med živili najpogosteje naročili kruh, sledila sta čips in pivo. V Ljubljani so na prvem mestu po priljubljenosti banane, ki so sicer tudi nasploh najbolj priljubljeno naročilo, predvsem januarja, za njimi pa sta se uvrstila kruh in mleko. Medtem ko se v Mariboru proda 25 odstotkov več piva Laško kot Union, v Ljubljani pa prodajo 37 odstotkov več piva Union.
V Kopru najraje naročijo malvazijo, v Murski Soboti in na Ptuju mleko, v Novem mestu šopke, v Celju žemljice, v Velenju in Domžalah tortice, v Novi Gorici pivo in banane, v Kranju pa energijske napitke.
Ljubljančani in Koprčani so sicer najbolj sladkosnedi – prebivalci Ljubljane najraje naročajo tortice in krofe, v Kopru pa obožujejo sladoled. Največ oddanih naročil izdelkov iz restavracij je med 11. in 14. uro, iz trgovin pa največ naročajo med 16. in 18. uro, predvsem ob torkih, četrtkih in sobotah.
Prodaja veganskih izdelkov je v zadnjem letu poskočila za 309 odstotkov. Uporabniki jih naročajo predvsem med tednom, v času kosila in večerje, konec tedna pa pozornost usmerijo predvsem v brezalkoholne pijače, pivo in vino.
Uporabniki svoje najdražje najraje razveselijo z rožami, sladicami in vinom
Naročanje izdelkov se razlikuje tudi glede na letni čas – zadnji deževni konec tedna so uporabniki naročali tudi dežnike in plinske jeklenke. Ker se bliža noč čarovnic, se v košaricah uporabnikov že najdejo buče za izrezovanje.
Podatki so pokazali, da povpraševanje po darilih naraste predvsem ob praznikih, kot so valentinovo, dan žena in materinski dan, ter v času prazničnega decembra. Uporabniki svoje najdražje najraje razveselijo z rožami, sladicami in vinom, za darilo so dostavili tudi električni skiro. Najdražji izdelek, ki ga je nekdo naročil prek Wolta, je bil pametni telefon znamke Samsung, za katerega je nekdo odštel skoraj 1800 evrov. Ta je sicer tudi najdražji izdelek na Woltovi platformi.
Do leta 2030 naj bi kar 20 odstotkov uporabnikov, predvsem v mestih, svoj tedenski nakup opravila kar prek mobilnih telefonov. Vse več je tudi trgovin, ki so namenjene zgolj dostavi. V Sloveniji je prvo pred tremi meseci v Mariboru odprl Wolt, kmalu pa bodo Wolt Market odprli tudi v Ljubljani.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje