Čakalne dobe v zdravstvu se kopičijo, kopičijo pa se tudi podnajemne pogodbe zdravnikov. Marsikaj od tega je posledica pomanjkanja zdravstvenega kadra. Mladi zdravniki seveda ne želijo za isto plačilo in enake normative delati v slabših razmerah na podeželju, kot delajo njihovi kolegi v urbanem okolju. Odločilen razlog za ostajanje v mestih pa je tudi možnost sodelovanja s kolegi zdravniki.
Zdravniki na podeželju bodo bolje nagrajeni
Minister za zdravje Borut Miklavčič, ki sicer odhaja s položaja, je za Radio Slovenija zagotovil, da je v novem zakonu o zdravstveni dejavnosti rešena tudi ta problematika. "Seveda bodo na deficitarnih območjih zdravniki bolje nagrajeni kot v centru."
Rešitev za kopičenje specialistov v velikih mestih, predvsem v Ljubljani in Mariboru, minister vidi v boljši razporeditvi kapacitet in boljši organiziranosti, pa tudi v diplomantih mariborske medicinske fakultete, ki jo bo to leto končala prva generacija mladih zdravnikov.
A kot smo že poročali tudi na MMC-ju, bodo prihodnji diplomanti težko zapolnili mesta zdravnikov, ki se bodo upokojili v prihodnjih letih, kaj šele, da bi tako reševali perečo kadrovsko problematiko.
Več preberite:
Kronično pomanjkanje zdravnikov - težava se stopnjuje
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje