V sodbi prvostopenjskega sodišča so po navedbah Ljubhospica, hiše, kjer Tatjana Fink zdaj deluje, tudi ovrgli vse očitke na račun njenega vodenja Hiše hospica. Sodba še ni pravnomočna.
Predsednica Slovenskega društva Hospic Renata Roban je v prvem odzivu dejala, da še ni dobila informacije o odločitvi sodišča in da bo več povedala, ko se bo seznanila z njo. Za zdaj je sporočila le: "Mi bi enako ravnali, če bi se to še enkrat zgodilo, čisto zato, da se zaščitijo bolniki. Ni bilo druge opcije."
Življenje je skrivnostno in takšno ostane vse do konca
Spor iz leta 2014
Zaradi razhajanj v pogledih na razvoj društva se je Finkova leta 2014 odločila, da za predsednico ne bo več kandidirala, je pa svojo prihodnjo vlogo videla zlasti v povezovanju društva Hospic z njegovim zavodom, ki je bil ustanovljen z namenom zagotavljanja evropskih sredstev. Vendar pa ji je kmalu po tistem nova predsednica društva Robanova po besedah Finkove dejala, da v Hiši hospica ni več zaželena, in ji svetovala, naj sama poda odpoved delovnega razmerja. Ker tega ni storila, je kmalu prejela opozorilo, nato pa še sklep o izredni odpovedi.
Finkova je med sojenjem lani izrazila razočaranje nad tem, kako malo so bila cenjena njena 20-letna prizadevanja za razvoj te dejavnosti v Sloveniji. Aktualno vodstvo ji je med drugim očitalo, da je ob svojem odhodu uničevala oz. s seboj odnesla dokumentacijo, ki naj bi pripadala društvu. Poleg tega naj bi umirajočim odrekala protibolečinska sredstva in izvajala nekatere nenavadne verske prakse. Sporne naj bi bile tudi nekatere njene kadrovske poteze.
Nezakonita prekinitev pogodbe
Kot so sporočili iz Ljubhospica, je Slovensko društvo Hospic po preteku mandata predsednice Finkovi nezakonito prekinilo pogodbo o zaposlitvi. Da bi se izognilo izplačilu zakonsko določene odpravnine, društvo pogodbe s Finkovo ni prekinilo iz poslovnih, temveč iz skonstruiranih krivdnih razlogov, so zapisali.
Ljubhospic ustanovljen letos
Hiša Ljubhospic je vrata odprla na valentinovo. V tem času so oskrbeli 30 ljudi in njihove svojce, pri čemer je bil povprečen čas oskrbe 20 dni, kar je tudi evropsko povprečje, so sporočili iz Ljubhospica. Trenutno ima hiša 10 uporabnikov, kar v zagonskem letu predstavlja polno zasedenost. Za sprejeme kandidirajo ljudje iz celotne Slovenije, ki doma nimajo možnosti tako zahtevne oskrbe, v bolnišnicah pa njihova oskrba ni več potrebna. V tem poletnem času zavod zbira tudi prijave za kandidate za prostovoljce, ki bodo dozdajšnji strokovni oskrbi dodali še topline človeškosti, so zapisali.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje