Pogajanja so nujna, da bi "preprečili grozeči scenarij v zdravstvu", je prepričan Kenda. Zapisal je, da bodo zdravniki sicer zagotavljali neprekinjeno dežurno in urgentno službo, redno delo pa bo verjetno močno okrnjeno.
Vsi (res) za bolnika?
"Ustvarili bomo jez, za katerim se bodo nabirale množice bolnih, nesrečnih bolnikov, nekateri bodo celo umrli. Gre za plaz, za katerega v tem trenutku še ne vemo, koliko ljudi bo pokopal pod seboj," je še zapisal. Poudaril je, da čeprav vsi - vlada, zdravniki in zavarovalnica - trdijo, da v ospredje postavljajo bolnike, pa je "videti, da je v središču zgolj zato, da na njem lomimo kopja".
Napad na zdravnike je propad reforme
Kenda priznava, da zdravstvo nujno potrebuje reformo in da je zdravstveni sistem nujno optimizirati, tudi z reorganizacijo dežurne službe, a hkrati opozarja, da je vsak minister, ki reformo začne z "napadom na zdravnike" in želi reformo izpeljati med stavko zdravnikov, obenem pa pričakuje njihovo sodelovanje, "skupaj z reformo obsojen na neizbežen propad".
Zdravnike razjezila novela zakona o plačah
Znano je, da je Fides pretekli teden vložil izjave o nesoglasju za opravljanje dodatnega nadurnega dela, za kar so se odločili, potem ko je državni zbor na predlog vlade ob nasprotovanju sindikatov sprejel novelo zakona o sistemu plač v javnem sektorju, s katero se je med drugim znižalo plačilo dežurstev. Ta ukrep je najbolj prizadel zdravnike, saj je veliko številu nadur zaradi pomanjkanja zdravnikov med stroko običajno.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje