V Sloveniji je v skladu z dogovorom to Kemofarmacija, ki bo v lekarnah in specializiranih trgovinah, kjer prodajajo zdravila, poskrbela za namestitev posebnih zabojnikov. Zbirnih centrov naj bi bilo okoli 350, uporabniki pa lahko prinesejo neuporabljena oziroma odpadna zdravila. Čeprav gre za odpadna zdravila, bo ta treba vračati v embalaži, je pojasnil direktor Kemofarmacije Davorin Poherc.
Zdravila so namreč nevarni odpadki in ne spadajo med običajne komunalne odpadke, pač pa jih je treba zbirati in uničevati posebej. Ker do zdaj organiziranega zbiranja odpadnih zdravil ni bilo, tudi ni natančnih podatkov, koliko je v Sloveniji sploh odpadnih zdravil. Poherc je dejal, da naj bi jih bilo po zelo približnih ocenah na leto okoli tri tone, pričakuje pa tudi, da se bo, predvsem na začetku, količina zbranih odpadnih zdravil precej povečala, poroča Radio Slovenija.
Do zdaj so zdravila prevzemali v zbirnih centrih komunalnih odpadkov, kamor jih boste lahko odnesli tudi v prihodnje.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje