Foto:
Foto:
LCD-ji
FCC je najel okrog 4.000 tehnikov, ki pomagajo zamudnikom pri prehodu na novo tehnologijo, saj pomoč potrebujejo predvsem ostareli in na podeželju, ki vztrajajo pri 60 let stari tehnologiji, ker druge niso potrebovali. Foto: EPA

Odslej bi morali delovati le še digitalni signali, gospodinjstva pa so se morala opremiti s pretvorniki. Čeprav so Američane več kot leto dni opozarjali s televizijskimi in drugimi oglasi, pa raziskava agencije SmithGeiger, ki jo je najelo Združenje oddajnih mrež, kaže, da se okrog 2,2 milijona gospodinjstev do četrtka ni pripravilo na spremembe. Ameriška vlada oziroma Zvezna komisija za komunikacije (FCC) je najprej postavila rok za ukinitev analognih signalov do letošnjega februarja.

V proračunu zmanjkalo denarja
Vendar pa je v proračunu zmanjkalo denarja za 40 dolarjev vredne kupone potrošnikom za nakup pretvornikov iz analognega v digitalni signal. Stari televizijski sprejemniki namreč niso bili opremljeni za digitalne signale. Administracija predsednika Baracka Obame je nato rok podaljšala do 12. junija, v stimulacijskem zakonu pa zagotovila potrebna sredstva za pretvornike.

FCC je najel okrog 4.000 tehnikov, ki pomagajo zamudnikom pri prehodu na novo tehnologijo, saj pomoč potrebujejo predvsem ostareli in na podeželju, ki vztrajajo pri 60 let stari tehnologiji, ker druge niso potrebovali. Po mestih je večina televizijskih sprejemnikov priklopljena na kabelsko ali satelitsko televizijo in posebnih pretvornikov ni treba nameščati. Potrebujejo jih stari sprejemniki, ki lovijo signale z antenami.

Treba je narediti prostor za brezžično tehnologijo
Ukinitev analognih signalov je bila potrebna, da se v brezžičnem omrežju naredi prostor za novo tehnologijo komuniciranja, kot so brezžične širokopasovne povezave in televizijski signal za prenosne telefone. Nekatere televizijske postaje na podeželju so se odločile, da bodo s preklopom počakale tudi nekaj dni čez rok, da pomagajo čim večjemu številu strank.

M. N.