Do nedavnega je veljalo, da uničujočih potresov ni mogoče napovedati. Nasini znanstveniki trdijo, da to ni več tako.
Po besedah , Nasinega sodelavca, so odkrili tesno povezavo med električnimi motnjami na robu Zemljine atmosfere in hudimi potresi. Tudi pred nedavnim uničujočim rušilnim potresoma na Kitajskem naj bi zaznali takšen opozorilni signal. Še za okoli sto drugih potresov z magnitudo nad 5 naj bi veljalo, da so jim bile predhodne motnje od 100 do 600 kilometrov nad prizadetim območjem.
Te so se dogajale v ionosferi, ki se od drugih plasti atmosfere razlikuje po električnem naboju.
Znanstveniki pri tem seveda stojijo še pred številnimi ugankami. Med drugim še ni jasno, kakšen je časovni interval med motnjami in potresom ter kakšna je sploh vzročna povezava med obojim.
Električni tok globoko pod površjem?
Minoru meni, da skale, ki se ob premikanju tektonskih plasti stiskajo, delujejo kot baterije in proizvajajo električni tok. Nosilci naboja naj bi bili pri tem specifični elektroni, ki lahko "prepotujejo" dolge razdalje. Ko dosežejo Zemljino površino, ta postane pozitivno nabita. Ta naboj naj bi bil dovolj močan, da bi dosegel ionosfero in povzročil omenjene motnje.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje