Pri Twitterju, ki se lahko pohvali z veliko rastjo števila uporabnikov, so bili priče napadu "denial-of-service", pri katerem hekerji ukažejo vrsti z virusi okuženih in s tem na daljavo nadzorovanih računalnikov hkraten dostop na posamezno stran. S tem preobremenijo strežnike in povzročijo upočasnitev delovanja strani ali celo to, da postane nedostopna.
Graham Cluley, svetovalec pri podjetju za računalniško varnost Sophos, pravi, da Twitter očitno potrebuje boljšo opremo in zaščito, da se bo lahko v prihodnje obranil pred takšnimi napadi. Drugi strokovnjaki pa opozarjajo, da je Twitter, ki uporabnikom omogoča objavo kratkih, največ 140 znakov dolgih sporočil, očitno zelo ranljiva stran.
Na Facebook se ni bilo mogoče vpisati
Žrtev enakega napada, le v nekoliko manjšem obsegu, je bil tudi Facebook, še ena po vsem svetu priljubljena socialna mreža, ki ima več kot 250 milijonov registriranih uporabnikov, zato so njegovi uporabniki imeli občasne težave pri dostopanju do strani.
Za zdaj ni znano, ali je šlo za usklajen napad, so pa tudi nekatere druge strani v četrtek opozorile, da bi lahko bile tarča hekerskega napada, tudi iskalnik Google in manj znana stran LiveJournal.
Podoben napad so julija doživele tudi spletne strani nekaterih ameriških in južnokorejskih političnih ustanov, med njimi tudi Bela hiša.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje