Kot je uvodoma zapisal, je bila za spletno stran www.napadi-na-novinare.com osnovna ideja dejstvo, da ustrezne ustanove niso rešile več kot 90 odstotkov vseh napadov na novinarje.
Appelt je bil tudi sam tarča anonimnih groženj, policijsko varstvo pa je dobil, potem ko je objavil tekst o tihotapljenju nafte na Hrvaškem. Sicer pa je kot novinar Jutarnjega lista in Globusa pisal o številnih aferah, med drugim o dragih ročnih urah nekdanjega premierja Iva Sanaderja in domnevnih poslovnih goljufijah nekdanjega zunanjega ministra Miomirja Žužula, ki je potem odstopil.
"Motiv naročnikov, ne glede na to, ali gre za umore, pretepanja ali grožnje, je vedno enak - napad na svobodo izražanja, mnenja, govora in medijev na splošno," je zapisal Appelt na novi spletni strani. Pozval je državljane, naj tudi sami pomagajo novinarjem in prispevajo, da bi se stvari spremenile in da bo zaživela pravna država.
Dvakrat odpuščen
Appelta so letos po 11 letih sodelovanje odpustili najprej iz Jutarnjega lista, potem pa tudi iz tednika Globus. Kot je takrat izjavil, so ga odpustili, ker je raziskoval zgodbe, ki jih niso želeli objaviti. Kot enega od primerov je omenil afero z Žužulom, ki jo je namestnik glavnega urednika objavil šele po močnem pritisku novinarjev iz uredništva.
Uredniki Jutarnjega lista kot tudi Globusa so dejali, da Appelt ni izpolnjeval svojih delovnih obveznosti, ker ni redno prispeval prispevkov za časopisa.
Na Hrvaški televiziji je Appelt letos kritiziral tudi lastnika Europapress Holdinga (EPH) Nina Pavića, da se je "preveč povezal s politiko in da je vplival na objavljene tekste v časniku". Zatem so hrvaški mediji poročali, da je EPH umaknil vse oglase s Hrvaške televizije. Pavić pa je večkrat demantiral vse Appeltove navedbe.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje