Pristajalni modul plovila je pristal v avtonomni pokrajini Notranja Mongolija, potem ko se je tik pred vstopom v Zemljino atmosfero ločil od orbitalnega in pogonskega modula. Šendžov VIII, kar v kitajščini pomeni "božanska ladja", je v vesolje poletel 1. novembra, nato pa se je dvakrat združil z modulom Tjangung I, kar je bila za Kitajsko prva združitev v vesolju.
Položen nov temelj za vesoljsko postajo
Obvladanje tehnike združitve je ključno za kitajske načrte izgradnje vesoljske postaje s človeško posadko do leta 2020. Kitajska prihodnje leto načrtuje izstrelitev še dveh plovil - Šendžov IX in Šendžov X, ki se bosta združili s Tjangungom I, na vsaj enem izmed njiju pa bo tudi človeška posadka.
Kitajska se s tem projektom utrjuje na zemljevidu vesoljskih velesil. Dežela z največ prebivalci na svetu je leta 2003 za Rusijo in ZDA postala šele tretja država, ki je v vesolje poslala človeka, v prihodnosti pa načrtuje tudi pristanek na Luni.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje