Cebit sta sinoči odprla nemška kanclerka Angela Merkel in turški premier Recep Tayyip Erdogan, saj je Turčija letos partnerska država.
Razdeljen je na štiri dele: aplikacije za podjetja, rešitve za javni sektor, dosežki raziskovalnih ustanov in univerz ter digitalni življenjski slog, kjer so razstavni prostori polni pametnih prenosnih telefonov, dlančnikov, tabličnih računalnikov, 3D-tehnologije, je za TV Slovenija poročal Boštjan Anžin.
Računalniška infrastruktura za najem
Trenutni 'hit' je t. i. računalništvo v oblaku ali podatkovni oblaki. "Podjetja ne bodo potrebovala svoje računalniške infrastrukture. Po spletu lahko pri ponudnikih najamejo programe in opremo. Tako sprejemajo naročila strank, upravljajo proizvodnjo in finance," pojasnjuje Natsot August-Wilhelm Scheer, predsednik BITKOM-a.
Računalniške inovacije se uvajajo tudi v avtomobile. Ford tako predstavlja svoj sistem, ki ga upravljate z zaslonom na dotik in glasom, saj prepozna 10.000 ukazov v 19 jezikih.
Appla ni med razstavljavci
Med 4.200 razstavljavci iz 70 držav je tudi nekaj slovenskih podjetij, po krizi pa so se vrnili tudi nekateri velikani - Epson, Xerox, Motorola in Nokia. Ni pa, na primer, Appla, zato bodo številne oči uprte v San Francisco, kjer bodo predstavljali naslednika iPada.
Sektor informacijskih tehnologij raste
Sektor informacijskih tehnologij naj bi na svetovni ravni letos zrasel za 4 in pol, prihodnje leto pa še za skoraj 5 in pol odstotka, k temu pa bo najbolj prispevala rast na Kitajskem, v Rusiji, Indiji in Braziliji.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje