Na neki konferenci v ZDA je Lukas Grünwald pojasnil, kako se lahko podatki, shranjeni v potnih listih, kopirajo in prenašajo. Dejal je, da je samo v dveh tednih ugotovil, kako lahko klonira čip biometričnega potnega lista, pri čemer je uporabil standarde, ki so objavljeni na spletni strani Mednarodne organizacije za civilno letalstvo.
Grünwald je ob tem izrazil prepričanje, da osebnih podatkov imetnika listine ni mogoče brezhibno spremeniti.
Države članice EU-ja uvajajo biometrične potne liste
EU se je lani po vzoru ZDA odločil, da bo v potne liste, vizume in dovoljenja za bivanje uvedel biometrične podatke. Poleg biometričnih podatkov o podobi obraza naj bi dokument vseboval tudi podatke o dveh prstnih odtisih. Biometrične potne liste je sicer kot prva izmed članic EU-ja s 1. novembrom 2005 začela izdajati Nemčija. Slovenija bo tovrstne potne liste začela izdajati 28. avgusta. Državljanom veljavnih potnih listov ne bo treba zamenjati z novim, saj bodo njihovi potni listi ostali v veljavi do izteka roka veljavnosti.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje