Slovenija je po digitalni pismenosti pod povprečjem Evropske unije, skoraj polovica starejših od 65 let namreč nima prav nobenih digitalnih veščin. "Najbolj bi si želela osvojiti neka osnovna znanja, recimo za prijavo na zdravstvene storitve, kako lahko to storim preko računalnika ali po telefonu, upravljanje e-pošte in take stvari, ki jih v vsakodnevnem življenju najbolj potrebuješ," je za Televizijo Slovenija povedala ena od tečajnic v Mariboru, kjer si ta teden računalniško znanje nabira že druga skupina udeležencev.
"Danes smo pogledali, kako deluje digitalno potrdilo. Ker ga večina udeležencev še ni imela, smo skupaj izpolnjevali prijavo za to," je povedal mentor Klemen Kralj. Osnovni tečaj sicer traja 10 ur. Bolj vešči pa se lahko udeležijo tudi naprednega tečaja s poudarkom na kibernetski varnosti, programiranju in umetni inteligenci.
Ker gre za hitre in intenzivne tečaje, so na Academii, ki izvaja tečaj v Mariboru, ustvarili še e-učilnico za poznejšo pomoč. "E-učilnica je udeležencem na voljo po koncu tečaja vse leto, noter imajo posneta predavanja, trike in napotke, nasvete, kako določene stvari uporabljati," je pojasnil direktor Academie Žan Dapčevič. V podravski regiji je sicer septembra in oktobra še nekaj prostih mest. Ponovno pa se bo tečaj izvajal naslednjo pomlad.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje