Pri tem je Pentagon želel predvsem ugotoviti morebitne scenarije, ki bi se v času gospodarske krize lahko tudi uresničili.
V vlogi igralcev so se pomerili upravitelji različnih hedge skladov, profesorji, upravniki investicijskih bank ipd., ki jih je k sodelovanju povabil Pentagon, da bi poskušali v igrici uprizoriti morebitne scenarije za spremembo ravnotežja med svetovnimi gospodarskimi velesilami.
Najbolj iznajdljiva Kitajska
Potek igre so skrbno spremljali uniformirani vojaški oficirji in člani ameriške obveščevalne službe. Končni rezultati igre so bili za ZDA po poročanju spletnega časopisa Politico precej "grenki". Za najiznajdljivejšo državo se je namreč izkazala Kitajska, ki je med igro najbolj okrepila svoj gospodarski položaj. ZDA so sicer še vedno ostale najmočnejša gospodarska sila, vendar pa je njen položaj s številnimi finančnimi spopadi močno oslabila tudi Rusija.
Igra sicer potrjuje to, da v Pentagonu po 11. septembru razmišljajo o zelo širokem spektru groženj, ki potencialno ogrožajo položaj ZDA na svetu. Med njimi je očitno vse več takih, ki se dogajajo daleč stran od bojnih polj.
K. S.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje