BBC je namreč pred kratkim ugotovil, da so prizori nasilja med otroki stalnica spletnih portalov, ki ponujajo videovsebine uporabnikov. Med posnetki so poleg pretepov 11-letnikov našli tudi posnetke, ki prikazujejo znašanje mladostnikov nad policijskimi vozili.
Medtem ko predstavniki policije vztrajajo, da bi spletne strani morale prevzeti odgovornost za posnetke, ki jih objavljajo, se pri večini portalov, tudi znamenitem YouTubu, zanašajo, da jih bodo na neprimerne vsebine opozorili uporabniki sami.
YouTube poudarja, da ne že vnaprej zavrača sodelovanja s policijo, da pa ne more upoštevati njenih pozivov, češ da naj ji sproti posreduje vsebine z nasiljem in s protizakonitimi zadevami. Kot pojasnjujejo, cenzuriranje vsebine ni naloga zasebne družbe, videovsebine pa odstranjujejo le, če na podlagi poziva uporabnikov ugotovijo, da posnetek krši načela družbe.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje