Najdba namreč dokazuje, da je bila zemeljska skorja trdna in primerna za življenje že kmalu po nastanku planeta, piše britanski BBC. Zemeljska skorja je bila tako očitno trdna že okoli 100 milijonov let po nastanku planeta, ki je bil najprej le krogla staljene magme.
Profesor John Valley z ameriške univerze Wisconsin-Madison pravi, da je najdba potrdila teorijo njegovih sodelavcev o ohlajanju Zemlje in nastanku primernih razmer za bivanje. "Nimamo dokazov, da je življenje takrat obstajalo. Nimamo dokazov, da takrat ni obstajalo. Vendar ni razloga, da življenje ne bi moglo obstajati že pred 4,3 milijarde let," je dejal.
Tektonika in vreme sta povzročila, da je le malo zgodnje zemeljske površine mogoče raziskovati. Precejšnji del zemeljskih kamnin so novejšega izvora in so stare manj kot nekaj 100 milijonov let. Tudi cirkonijevi kristali, najdeni v avstralski pokrajini Jack Hills, so bili združeni z novejšimi materiali, a so vseeno omogočili vpogled v okoliščine, v katerih so nastali.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje