Obvestila

Ni obvestil.

Obvestila so izklopljena . Vklopi.

Kazalo

Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Avtorji Maja Kač

Slikanica Zelenemu škratu se je v galeriji pridružila rdečelasa Gala

14.11.2024

Cele generacije otrok so se z (Narodno) galerijo prvič srečale po zaslugi Gala, tistega najbolj učenega in zelenega škrata, ki sta ga ustvarila Svetlana Makarovič in Kostja Gatnika. Po več kot 40 letih je škrat dobil prijateljico.

Razstave Taktilije: po naključju najdeni kamen in glinene skulpture, ki jih je ta navdihnil

08.11.2024

Od vseh kiparskih materialov za glino nemara še najbolj velja, da ob še tako sodobni formi, v katero je preoblikovana, ne more zatajiti svoje prvinskosti, stika z zemeljskostjo, naravo in tisočletja dolgo tradicijo obdelovanja.

Intervju "V 17. stoletju so slike kupovali vsi, od trgovca z usnjem pa vse do visokega plemstva"

01.11.2024

Če poskušamo v splošnih umetnostnozgodovinskih pregledih izvedeti kaj o beneški umetnosti 17. stoletja, bomo verjetno razočarani, saj večinoma to obdobje v knjigah umanjka. Kot da se takrat nič ne bi zares dogajalo, pa vendar se je, in to marsikaj.

Knjiga me pomlaja "Zame je bilo to nekaj novega. V spominu mi bo ostala delavnica, ko smo se spominjali otroštva."

23.10.2024

Na Slovenski matici si že leta prizadevajo knjigo približati različnim družbenim skupinam in generacijam. Letos so še posebej nagovarjali starejše, ob tem pa jim niso le približali literature, ampak so dosegli nekaj še pomembnejšega.

"Najdena slika" V Narodni galeriji še eno delo Mateja Sternena: Kaj nam o umetniku pove slika Pri šivanju?

05.10.2024

Delom Mateja Sternena, ki jih Narodna galerija predstavlja na stalni razstavi, se je pridružilo še eno – to je slika Pri šivanju, ki je bila dolgo znana le po črno-beli fotografiji, po nedavni veliki pregledni razstavi pa je končno prišla na plano.

Konec obsežnega projekta Milimeter za milimetrom: dolgotrajen postopek čiščenja Carpaccieve slike je končan, vrača se v Koper

01.10.2024

Po petih letih intenzivnega in natančnega dela prostore Restavratorskega centra ZVKDS-ja zapušča slika pomembnega renesančnega umetnika Vittora Carpaccia, ki jo bodo v tem mesecu vrnili v koprsko stolnico.

RTV SLO Zgodba o Matevžu Lenarčiču, "Supermanu", ki v ultralahkem letalu preži na "temni pokrov sveta"

29.09.2024

"Letenje okoli Zemlje v majhnem letalu odstira drugačno zaznavanje sveta. Po mojem mnenju na svetu ni preveč ljudi, niti slučajno ne. Če ljudem razlagaš, da jih je preveč, postanejo prestrašeni, neugodni za druge, napetosti pa vedno koristijo oblasti."

Intervju "Mati narava je tista, ki je naredila obliko, jaz sem samo nekdo, ki je to ujel"

24.09.2024

Fotografinja Tilyen Mucik od malih nog goji do narave strahospoštovanje in z občudovanjem spremlja to ustvarjalko najčudovitejših oblik. Sama jih skuša ovekovečiti z redko fotografsko tehniko, da bi ljudem pokazala lepoto, za katero se je vredno bojevati.

Beremo Od veličastnih panoram do kmečke svatbe: Pieter Bruegel, kot ga je videl pisatelj Felix Timmermans

30.08.2024

Ko smo leta 1934 dobili prvi slovenski prevod knjige pisatelja Felixa Timmermansa o Pietru Brueglu st., je umetnostni zgodovinar France Stelè v spremni besedi zapisal, da si ne moremo misliti boljšega komentarja za vsebino Brueglovega dela od tega romana.

Intervju Mladen Stropnik: Če bi se kanoniziral, bi mi postalo blazno dolgočasno

23.08.2024

Kako opisati Mladena Stropnika? Sam se izogiba klasičnim opisom z biografskimi dosežki in podatki. A tudi če se ne bi zmenili za njegovo željo, s takšnimi opisi ne bi prišli daleč. To je umetnik, ki uvidi svet drugače, v neraziskanih dimenzijah.

Dediščina Kakšen vonj ima mumija? Kako diši Leonardova slika? Odgovor prinaša prelomni znanstveni projekt.

20.07.2024

Ste se kdaj spraševali, kakšen vonj ima mumija ali kako neki dehti katera od velikih slikarskih mojstrovin? Po zaslugi pionirskega projekta, v katerem so združili moči slovenski in poljski znanstveniki, bo zdaj takšne predmete zares mogoče poduhati.

Razstava V hiši strahov: kaj nas o okoljski krizi sploh še lahko nauči umetnost?

13.07.2024

Vprašanje, ki se poraja ob trienalu umetnost in okolje EKO 9 v Mariboru, ni to, ali smo svet zares pripeljali do točke, ki se zdi podobno grozljivki, marveč: kako je mogoče, da srhljivega stanja ne opazimo oz. še huje, smo do tega brezbrižni.

Stran 1 od 49
Prijavite se na e-novice

Prijavite se na e-novice

Neveljaven email naslov