A minister kljub temu ni želel podati napovedi o gospodarskih gibanjih do konca leta. "Toliko, kot je različnih ekonomistov, in toliko, kot je različnih inštitutov, toliko je različnih projekcij glede gospodarske rasti oz. gospodarskih gibanj," je svojo nezgovornost po srečanju s srbskim gospodarskim ministrom Mlađanom Dinkićem dejal Lahovnik.
Lahovnik: Gibanja na trgih zelo intenzivna
Opozoril je tudi, da so gibanja na gospodarskih trgih zelo intenzivna in se iz tedna v teden spreminjajo. "V vsakem primeru je edino gotovo to, da je situacija, kar se tiče naročil, danes precej boljša kot decembra ali januarja."
Poudaril je, da na trgu še vedno vlada velika negotovost in da je gotovo le dejstvo, da je bilo prvo četrtletje letošnjega leta najtežje, drugo četrtletje pa nekoliko boljše. "Res pa je, da se likvidnostna kriza odraža ravno maja in junija, ker se upad naročil, ki je sledil decembra, januarja in deloma še februarja, na likvidnostnem toku podjetij odraža zdaj," je dodal.
Slovenska stran bi sporazum z Rusijo podpisala še junija
Minister je spregovoril še o sporazumu z Rusijo, potrebnem za Južni tok. Povedal je, da so rešena vsa vsebinska vprašanja in da je odprto ostalo le vprašanje davčnega režima, pri čemer pa sodeluje tudi slovensko ministrstvo za finance.
"Moram reči, da smo že pred tremi tedni poslali v Moskvo predlog angleške različice sporazuma in da zdaj čakamo na njihove vsebinske pripombe. Ko jih bomo dobili, bomo lahko povabili še rusko delegacijo, da do konca rešimo vprašanja davkov in nato ta sporazum tudi podpišemo," je sklenil. Po njegovih besedah si slovenska stran želi, da bi bil sporazum podpisan že junija, trenutno pa je na potezi Moskva, ki pripravlja povratni predlog.
M. N.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje