Tanka zanima še, s kakšnimi ukrepi bo vlada zagotovila varstvo delavcev, da bodo imeli ustrezne pogoje za življenje in delo ter nadzor, da ne bo prihajalo do zlorab in izigravanja zakonodaje.
V poslanskem vprašanju vladi je tako zapisal, da naj bi SCT sklenil pogodbe za gradbene projekte v Libiji v vrednosti najmanj 1,1 milijarde evrov, kar znaša približno 15 odstotkov državnega proračuna, hkrati pa v Sloveniji prek slamnatih podjetij odpušča zaposlene brez izpolnitve pogodbenih in drugih obveznosti.
"To je postal trendovski način izigravanja zakonodaje"
"Tolikšna vrednost pogodb za gradbene projekte vzpostavlja možnost za izjemno obetajočo prihodnost našega največjega gradbenega podjetja, ki je pogodbe za te gradbene posle sklenil ob izdatni politični pomoči vlade," še navaja. Kljub vsemu pa SCT v Sloveniji spravlja v stečaj svoja hčerinska podjetja in prek "slamnatih" podjetij odpušča delavce, opozarja Tanko. Poslanec SDS-a trdi, da je "to postal trendovski način izigravanja veljavne zakonodaje, s katerim v SCT-ju izigravajo in odpuščajo delavce brez izpolnitve pogodbenih in drugih obveznosti, ki izhajajo iz delovnega razmerja."
V zvezi z zavarovanjem gradbenih poslov v Libiji pa se zastavljajo vprašanja glede izdaje bančnih garancij, meni Tanko. Po poročanju medijev izhaja, da za bančne garancije obstaja soglasje državnega NLB-ja, ki naj bi vodila tudi konzorcij slovenskih bank. Vseh bančnih garancij niti državni NLB niti konzorcij slovenskih bank ne bosta mogla izdati in se bo treba obrniti tudi na tuje finančne trge, je prepričan.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje