Na ministrstvu menijo, da način, s katerim se je grška vlada lotila racionalizacije v javni radioteleviziji, ni primeren, saj "kaže na stihijski pristop reševanja problematike". Kot so v dodatni pisni izjavi za medije navedli na ministrstvu za kulturo, so javni mediji, ki so neodvisni od vsakokratne politične oblasti, "eden najpomembnejših generatorjev in kritično oko demokratične družbe". "Vsaka sprememba načina njihovega delovanja bi zato morala biti predmet strokovne in čim širše javne razprave," ugotavljajo na ministrstvu.
Na ministrstvu za kulturo ob tem dodajajo, da razumejo, da se morajo v času gospodarske krize tudi javni mediji prilagoditi razmeram, vendar menijo, da se je grška vlada racionalizacije javne RTV lotila na napačen način, saj "kaže na stihijski pristop reševanja problematike".
Grška vlada je v sredo ukinila javno radiotelevizijo, pri tem pa pojasnila, da jo bodo znova zagnali konec avgusta s samo še približno 1.200 zaposlenimi. Do zdaj je bilo v njej zaposlenih več kot 2.600 ljudi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje