Kot predsednik dveh nevladnih organizacij, DPZN-ja in Ustanove nevladnih mladinskega polja Pohorski bataljon, je Brejc spomnil, kako so četrt stoletja v Kopru delovali v korist lokalnega okolja in za to dobili tudi številna priznanja ter podporo občine, vsaj do nastopa župana Borisa Popoviča.
Občina je na začetku leta zahtevala izselitev DPZN-ja iz prostorov, ki so v lasti občine, a so jih dve desetletji brezplačno upravljali. Potem ko so bili, tako Brecelj, "vrženi sredi svojega delovanja, brez najave, na cesto", so ugotovili, da se zoper društvo pripravlja "potopitveni načrt". Ob tem se Brecelj sprašuje, zakaj takšen zasuk oziroma "zakaj mi ne dobimo tistega, kar je občina nameravala podpreti in se ji je zdelo smiselno še pred tremi meseci", obenem pa dodaja, da poskus "potopitve" društva in njegovega delovanja ne bo uspel.
Po Brecljevih besedah je bila občina še decembra pripravljena podpreti DPZN, ki je pripravil vlogo za pridobitev financiranja za pogodbo o javnem delu, v okviru katere bi lahko ob 65-odstotnem financiranju države in 35-odstotnem financiranju občine lahko zaposlili enega človeka, zdaj pa si je očitno premislila, saj ni podpisala ustrezne tripartitne pogodbe.
"Občina obračunava z DPZN-jem"
Kot pravi, občina z njimi ne komunicira, razen prek odvetniških dopisov. Opozoril je tudi, da občina pred očmi medijev in javnosti obračunava z njihovim društvom, ki je uspešno, prodorno in ima bogat program. Gre za širši problem načina delovanja demokratičnega despotizma, ki ni doma samo v Kopru, poudarja Brecelj. "Tu gre za možnost, da en sam človek obračuna in potopi kateri koli nevladni subjekt v območju njegovega imperija."
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje