Ob tem so 56 osnovnim šolam podelili naziv kulturna šola in izročili še nekaj priznanj v posameznih kategorijah.
Tako je kulturna šola leta v kategoriji velikih šol postala Osnovna šola Preserje pri Radomljah, kulturni šoli v kategoriji srednje velikih šol pa sta postali Osnovna šola Gustava Šiliha Velenje in Dvojezična Osnovna šola I Lendava. Naziv kulturne šole v kategoriji male in podružnične šole so podelili Osnovni šoli Olge Meglič Ptuj.
Strokovna komisija, ki je pregledala in ocenila obšolske kulturne dejavnosti 58 šol, prijavljenih na razpis, je podelila še nekaj posebnih področnih priznanj šolam, ki izstopajo na posameznih kulturnih področjih.
Najbolje pojejo, najboljši v folklori, najbolje fotografirajo ...
Tako je posebno priznanje za izjemne dosežke na področju zborovske dejavnosti prejela Osnovna šola Nazarje, za dosežke na področju gledališke dejavnosti Osnovna šola Rače, za dosežke na področju lutkovne dejavnosti pa Osnovna šola Zbora odposlancev.
Posebna priznanja so prejele še Osnovna šola Šentjernej (folklorne dejavnosti), Osnovna šola Brezovica pri Ljubljani (film in video), Osnovna šola Polzela (likovno in fotografsko področje), Osnovna šola Rače (literatura), Osnovna šola Ivana Cankarja Trbovlje (varovanje kulturne dediščine in izobraževanja mentorjev), Osnovna šola Odranci (medgeneracijsko povezovanje), Osnovna šola Radlje ob Dravi (mednarodno sodelovanje) in Osnovna šola Livada Ljubljana (multikulturno in medetnično sodelovanje).
Nagrajene šole so si prislužile različne oblike udeležb na seminarjih in izobraževanjih, ki jih za mentorje pripravlja JSKD, najboljše štiri pa še letno naročnino na strokovni reviji Mentor in Folklornik.
Sklepne prireditve v Domu II. Slovenskega tabora v Žalcu se je udeležilo okoli 300 otrok in njihovih mentorjev iz različnih slovenskih osnovnih šol, prišlo je tudi nekaj županov iz krajev nominiranih šol, so sporočili iz JSKD-ja.
S projektom Kulturna šola in razglasitvijo najboljših šol želijo predstaviti najkakovostnejše dosežke osnovnih šol na področju kulturnih dejavnosti ter širšo javnost seznaniti s primeri dobrih praks. Projekt je pred leti zasnovala Zveza kulturnih društev Slovenije, nato pa je njeno organizacijo prevzel JSKD.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje