V hiši, kjer je deklica pisala dnevnik in tako pustila ganljiv dokument krutega vojnega časa, je danes urejen muzej, ki ga je obiskalo 50.000 obiskovalcev več kot leta 2010. Med razlogi za povečanje obiska vidijo v podaljšanju odpiralnega časa v lanskem letu in možnosti kupovanja vstopnic prek spleta. Izmed vseh obiskovalcev jih je kar 85 odstotkov prišlo iz tujine.
Žalostno zgodbo družine Ane Frank vsi dobro poznamo. Njena družina je pred nacisti iz Nemčije pobegnila na Nizozemsko, kjer se je dve leti skrivala v hiši, v kateri je danes urejen muzej. V stanovanju na ulici Merwedeplein številka 39 je živela od decembra leta 1933 do julija leta 1942. Ko je gestapo družino odkril, so vse odpeljali v koncentracijsko taborišče, ki ga je preživel in dočakal konec vojne samo Anin oče.
Kraj, kjer je Ana Frank preživela najsrečnejše čase
V hiši je Ana napisala večino dnevnika, zaradi katerega je po smrti postala simbol judovskega trpljenja med holokavstom. Dnevnik, ki ga je Ana dobila za 13. rojstni dan, popisuje njeno življenje od 12. junija 1942 do 1. avgusta 1944. Prvič je izšel leta 1947, danes pa ga je mogoče prebirati v okrog 70 svetovnih jezikih.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje