Osrednji dogodek bo drevišnje odprtje avdiovizualne razstave Simona Šerca in Martine Testen ob 19. uri v Knjižnici Cirila Kosmača v Tolminu, na Sotočju pa pripravljajo premiero dokumentarnega filma Romantic Warriors IV – Krautrock pt. 2 in predavanje Z glasbo o glasbi.
Letošnja festivalska edicija precej prostora namenja glasbenim ustvarjalcem, ki prihajajo z območja nekdanje Jugoslavije. V Sajetinem naboru so od hrvaške psihedelične, kitarske atrakcije Nemanja do beograjske kreativne elektronike, ki jo predstavljajo Jan Nemeček, Umbra in krautrockersko navdahnjen trio Roza do kantavtorja Kralja Čačka.
Organizatorji festivala so pripravili raznolik in pester program, v katerem ostajajo zvesti odprtosti do novosti na ustvarjalnih področjih, ki jih festival pokriva, široki programski zasnovi in žanrski neobremenjenosti, ki ostajata ključni značilnosti Sajete.
V spremljevalnem programu bodo na ogled tudi filmske predstave, v dopoldanskem delu bodo izvedli različne delavnice, ki jih bo manj kot pretekla leta. Udeležencem festivala bodo na voljo delavnice na področju glasbe, kreativnega ustvarjanja in animacije, štiri delavnice pa bodo namenjene otrokom.
Sajeta bo v sodelovanju s kuratorkama Zahro Mani in Karin Schorm predstavila tudi projekt Slow Light – Seeking Darkness, skozi katerega bodo obiskovalci doživeli raznolike glasbene predstave. V okviru tega sodelovanja bodo gostili tudi mednarodno javno razpravo na temo svetlobnega onesnaževanja, ki jo bo vodila Sandra Kočuvan iz avstrijske organizacije Alpe Adria Alliance. Dogodki projekta, ki bo trajal leto dni in se začenja 8. julija v Tolminu, odsevajo različne umetniške in kulturne dejavnosti s potrebo po temi v preveč osvetljenih okoljih, fizični in okoljski pomen teme ter povečano zaznavno zavest med mrakom in svitanjem, so sporočili organizatorji.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje