Na festivalu se bodo letos posebej posvetili tudi vizualni dokumentaciji nesnovne kulturne dediščine.
Od 110 pravočasno na festival prijavljenih filmov iz 25 držav je selekcijska komisija odbrala 22 filmov za redni program, 13 za študentski, 8 za sekcijo vizualne etnografije in 4 filme za posebni program. Posebni program je posvečen španskemu etnografskemu filmu oziroma vizualni antropologiji v Barceloni. Razpored dogodkov in projekcij lahko najdete na spletni strani festivala.
Poudarek na vizualni etnografiji
Festival Dnevi etnografskega filma želi v tednu dni zajeti čim širši razpon vprašanj, povezanih z etnografskim filmskim ustvarjanjem. Letos bodo na okrogli mizi 9. marca v Slovenskem etnografskem muzeju odprli problematiko vizualne produkcije na področju nesnovne kulturne dediščine, ki jo sponzorira Nacionalna komisija za UNESCO. Okrogla miza bo po besedah organizatorjev morda začetek temeljitejšega razmisleka o izobraževanju za izdelavo vizualne dokumentacije nesnovne dediščine. V Slovenskem etnografskem muzeju bo potekal tudi prvi strokovni dan z dvema sekcijama Vizualna etnografija.
Tudi letos bo posebna slovesnost posvečena podelitvi plakete Nika Kureta, ki jo Slovensko etnološko društvo podeljuje za pomembne prispevke k razvoju vizualne antropologije in etnografskega filma v Sloveniji. Letos bo v četrtek, 10. marca, ob 17. uri plaketa podeljena nekdanjemu direktorju Slovenskega etnografskega muzeja dr. Borisu Kuharju, spremljal pa jo bo priložnostni program njegovih filmov, ki jih je posnel v obdobju od 1958 do 1978.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje