Če je bil prvi del dokaj posrečen križanec digitalno posodobljene obuditve filmske klasike Borisa Karloffa iz tridesetih let prejšnjega stoletja in pustolovščin legendarnega Indiane Jonesa, in če je bil drugi del še bolj absurden in obenem izjemno donosen (prek 400 milijonov dolarjev po vsem svetu), je Grobnica zmajskega cesarja le prisiljen in jalov poskus izžeti iz trilogije še nekaj cekinov. Največja neumnost pri vsem tem pa je, da v Mumiji 3 sploh ni mumij, temveč le okameneli antični kitajski cesar (Jet Li) in njegovi vojščaki.
Tovrstnim filmom, namenjenim brezglavi zabavi, lahko mirno oprostimo recikliranje prežvečenih idej, kot je v tem primeru zakleta starodavna vojska, ki bo zavzela svet v primeru prelomljenega uroka, če okrog napletejo vsaj razburljivo zgodbo, in ne le vrsto digitalnih vizualnih učinkov.
Verjamete, da gre za naključje, da ima v Mumiji 3 (podobno kot v zadnjem Indiana Jonesu) ključno vlogo sin vojaka Ricka (Brendan Fraser), glavnega junaka iz prvih dveh filmov? Njegovo ženo Evelyn je zaigrala sicer solidna Maria Bello, ki pa ne doseže karizme Rachel Weisz iz prvih dveh filmov. V vlogi njenega brata pa se vrača John Hannah. Povsem neizkoriščeno so pustili mojstrico borilnih veščin Michelle Yeoh, ki bi lahko skupaj z Jet Lijem uprizorila zanimiv dvoboj, a kaj, ko so se raje zatekli k bleščečim digitalnim učinkom.
Videti je torej, da so z Mumijo 3 čakali sedem let, da bi ujeli val pustolovščin želnih gledalcev, ki so drli gledat četrtega Indiano Jonesa. In kljub slabem sprejemu gledalcev in kritikov režiser Rob Cohen razmišlja o Mumiji 4, ki naj bi se odvijala v Južni Ameriki.
Ocena: 1; piše: Uroš Šetina
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje