Na voljo so knjige literatov iz vseh 28 držav članic EU-ja, večinoma v slovenskem prevodu, nekaj pa tudi v izvirnikih. Knjižnica, ki bo odprta do 31. oktobra, bo tudi prostor razprave o strategiji Evropa 2020.
Evropska knjižnica pod krošnjami, ki jo organizira Zavod Divja misel v sodelovanju s Predstavništvom Evropske komisije v Sloveniji, bo poskrbela tudi za otroke. Ti bodo lahko listali slikanice v drugih evropskih jezikih. Najmlajšim pa bo namenjen tudi oktobrski niz petih srečanj z naslovom Spoznavamo teto Evropo. Otroci bodo ob knjigah lahko spoznavali posamezne države EU-ja in njihove posebnosti, arhitekturo, glasbo in pravljice.
Mnenje Evropejcev šteje
Knjižnica bo ponudila tudi prostor za razmišljanje o strategiji Evropi 2020, o kateri v EU-ju do konca oktobra zbirajo mnenja. Septembra in oktobra bodo o namenu in ciljih strategije spregovorili tudi gostje, med njimi Vida Ogorelec, Alenka Stanič in Vesna Leskošek. Ob pogovorih bodo povabili zainteresirane, da tudi sami prispevajo mnenja in predloge, ki jih bodo nato po izteku javnega posvetovanja posredovali v Bruselj, so sporočili iz predstavništva Evropske komisije v Sloveniji.
Strategija Evropa 2020 teži k trajnostnemu gospodarstvu EU-ja. Vizija predvideva pet velikopoteznih ciljev na področjih zaposlovanja, inovacij, izobraževanja, socialne vključenosti ter podnebja in energije, ki naj bi jih dosegli do leta 2020.
Evropska knjižnica bo odprta vsako sredo, četrtek, petek in soboto med 10. in 18. uro. Med drugim bo na voljo tudi tedensko osvežen nabor revij in tednikov iz članic EU-ja.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje