Udeleženci srečanja bodo govorili o pomenu potujočih knjižnic, Korošci pa si bodo ob tej priložnosti lahko ogledali bibliobuse, ki jih na Koroškem ni. (Koroška je sicer v 70. letih prejšnjega stoletja že imela potujočo knjižnico, je danes nima. Eden izmed razlogov je tudi, da imajo koroške knjižnice razmeroma dobro razpršena izposojevališča. Sicer pa po besedah direktorice knjižnice na Ravnah Irene Oder upajo, da bodo v prihodnosti morda prepričali koroške župane v nakup bibliobusa, saj kljub vsemu potrebe po potujoči knjižnici so. Začetni vložek za kaj takega bi znašal okoli 50 tisoč evrov.)
12 knjižnic, več kot 600 postaj
V Sloveniji v 81 občinah deluje 12 potujočih knjižnic, od tega 10 avtobusov in dva kombija. Povprečno ena potujoča knjižnica razpolaga s 6.000 enotami gradiva, ki se stalno menjuje, potujoče knjižnice pa imajo skupno 18.190 aktivnih članov, ki se najmanj enkrat letno oglasijo v knjižnici.
Slovenske potujoče knjižnice zaposlujejo 34 knjižničarjev in se ustavljajo na skupno 647 postajališčih. Poleg tega oskrbujejo tudi bralce v dveh italijanskih občinah in v eni županiji na Madžarskem, je ob predstavitvi programa posvetovanja pred tednom dni na Ravnah povedala predsednica sekcije za potujoče knjižnice Tjaša Mrgole Jukič.
Udeleženci dvodnevnega strokovnega srečanja bodo govorili o pomenu potujočih knjižnic v sistemu splošnih knjižnic, na Ravnah pa ob tem danes pripravljajo še spremljevalni program. Bibliobusi bodo na Koroškem tudi v soboto, ko se bodo ob 9.30 predstavili v Radljah ob Dravi, Dravogradu in Slovenj Gradcu, med 12. uro in 12.30 pa bodo na ogled še v Velenju.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje