Altman pravi, da je z zgodbo Arthurja Millerja o pohlepu, ki je premiero doživela leta 2002 v Minneapolisu, pred svoje sonarodnjake hotel postaviti zrcalo. Bolj natančno svojega mnenja o domovini noče razkriti, saj se, tako pravi sam, “spravim v težave vsakič, ko odprem usta”. Zdaj je Resurrection Blues odpeljal še čez ocean. Predstava, v kateri nastopajo Altmanovi stari znanci, Neve Campbell, Matthew Modine in Maximilian Schell, bo v londoskem gledališču Old Vic prvič na sporedu 14. februarja.
Za kakšen blues pravzaprav gre?Dramatik Arthur Miller je pri 86 letih v svoji predzadnji drami sklenil pustiti socialno angažairano dramatiko ob strani. Rodila se je igra Ressurection Blues, predstava o poskusu križanja odrešeniško nastrojenega revolucionarja v neki anonimni južnoameriški državici. Lokalni diktator ekskluzivne pravice za prenos krvavega obreda proda nekemu oglaševalnemu podjetju, dogajanje pa se razplete z jedko kritiko ameriškega materializma.
Proti okostenelemu gledališču in filmu
Režiser skuša v gledališče uvesti načelo spontanosti, po katerem se ravna tudi pri snemanju filmov: “Poskušam čim manj načrtovati. Zjutraj grem na prizorišče in ponavadi niti scenskim delavcem ne povem, kateri prizor bomo snemali najprej.”
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje