Po besedah umetniške vodje festivala Maje Bavdaž Gross bo tako kot v zadnjih letih v Kopru, Izoli in Piranu potekalo od 50 do 60 predstav. V devetih letih festivala so na njem nastopili umetniki iz 22 držav sveta.
Glasbeni vlak iz Maribora
Letošnja novost je vključitev Pufa v festival Etno Histeria v Gračišču, ki nastaja v sodelovanju s podobnim dogodkom v avstralskem Woodfordu, od katerega so povzeli koncept združevanja lutk, ljudske glasbe in ekologije. Cilj je, da bi 90 odstotkov vseh odpadkov reciklirali.
V "istrskem gozdičku" nedaleč od vasi Gračišče se bo 8. in 9. julija v okviru festivala Etno Histeria predstavilo prek 200 umetnikov, zvrstilo pa se bo okoli 30 koncertov številnih tujih in tudi domačih glasbenikov, med slednjimi bosta nastopili tudi Brina Vogelnik in Tinkara Kovač. Gre za več kot teden dni trajajoče neformalno druženje glasbenikov, ki se medsebojno spoznavajo in bogatijo, ob sklepu srečanja pa se tudi predstavijo. Posebnost bo začetek festivala na glasbenem vlaku, s katerim se bodo obiskovalci lahko skupaj z nastopajočimi na Obalo odpravili kar iz Maribora.
Sodelovanje s Klovnbufom in Sanjami
Drugi vidik Pufa je vključitev cirkuške umetnosti. Po besedah Bavdaž Grossove bodo sodelovali tudi z ljubljanskim festivalom Klovnbuf in gostili klovne svetovnega formata. Vodstvo Pufa se je odločilo tudi za sodelovanje s festivalom Sanje, ki bo z Odrom fantazija v začetku julija gostoval na koprskem Ukmarjevem trgu.
Cirkuška šola Ars Motus iz bližnjih Milj pri Trstu, ki se bo vključila v letošnje dogajanje na Obali, deluje od leta 2007, želijo pa si prerasti v pravo profesionalno cirkuško šolo, ki bi lahko postala referenčna na celotnem območju Alpe Adria.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje