Trg je lahko mestni trg ali trg posameznikove notranjosti, tega pa prečkajo ljudje, katerih zgodbe spoznavamo od začetka, vendar brez konca. "Kar smo videli, nismo razkrili, poskušali smo ostali v sliki, v trgu. Trg predstavlja tisto točko nič, kjer postane posameznik zaradi druge osebe jasnejši. Trg je tisti kraj, kjer lahko izvemo in vidimo čisto vse ali pa ne opazimo ničesar," pravijo avtorji predstave, ki jo bodo po premieri ponovili še 2.,3. in 4. junija.
V predstavi nastopajo Manca Dorrer, Petra Guček Tomšič, Julija Magajna, Maja Kavzar, Janja Buzečan, Anja Keber, Manca Kaliman, Maria Maridaki, Iva Tratnik, Tina Koščak, Gaja Madžarevič, Miha Tomšič, Miha Pribošič, Miha Jenšterle, Samo Židan in Sašo Rutar, ki so se iz plesa urili pod vodstvom Gorana Bogdanovskega. Ta je skupaj z Lee Jurišič zasnoval tudi koreografijo.
Trening telesa, duha in uma
Nekonvencionalna sodobnoplesno-gledališka skupina Fičo Balet prek plesnih predstav, izobraževanj, festivalov in razvojnih projektov ljudem na sodoben način omogoča doživljanje umetnosti. Bogdanovski, ustanovitelj in glavni mentor Fičo treningov novih članov ne uči, kako plesati, saj to že znajo. Skozi ples trenira njihova telesa, duh in um. Med drugim ga zanimajo telesa, ki niso profesionalno trenirana v sodobnem plesu. Prav tako rad sodeluje z večjim številom ljudi, "z energijo in s kaotično kompozicijo, ki v svojem bistvu odpira mir". Kot koreografa in mentorja pa ga zanimata umetniška in družbena funkcija plesa.
Pod zvok in glasbo se podpisuje Brane Zorman, sceno je zasnovala Irena Pivka, video pa je delo Maše Nonković. Predstava je nastala v koprodukciji z ljubljanskim zavodom Bunker in Zvezo kulturnih društev Ptuj.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje