Tam lahko ob petkih spremljajo gledališke improvizacije svojih sošolcev in sošolk. Desetletnico Šolske improlige (Šila) bodo v KUD-u France Prešeren zaznamovali s 4-dnevnim programom, ki se je začel z odprtjem razstave fotografij in plakatov ter s predstavitvijo Šila muzeja. Čeprav priljubljenost improlige ne popušča, si je vendar dobro zagotoviti "prirastek". Ob 10. rojstnem dnevu Šila, ki je nastala po vzoru Improlige gledališča Ane Monro, bodo tako ustanovili malo improšolo, namenjeno učencem zadnjih treh razredov osnovne šole.
Kdo si upa na kateder?To lahko označimo tudi kot izobraževalni element, ki dopolnjuje redni šolski program. Ta pri nas še vedno premalo poudarja razvoj retoričnih spodobnosti in odpravljanje strahu pred nastopanjem. Improliga pa je namenjena tudi razvijanju dejavne govorne izkušnje mladostnikov. Ti jezik brusijo in pogum ostrijo med kratkimi tri- do štiriminutnimi igricami, v katerih skušajo reševati zelo različne odrske naloge.
Ko pa tako malo vedo o gledališču!
Improliga ima še drugi izobraževalni dejavnik. Pouk o gledališču je v slovenskih gimnazijah bolj ali manj odsoten. Dijaki, ki sami ne pokažejo zanimanja za raziskovanje gledališča, ob odhodu z gimnazije bolj ali manj ne poznajo osnovnih zakonitosti gledališke umetnosti. Tudi zato bodo ob obletnici šolske improlige v KUD-u pripravili pogovor na temo Učenje za gledališče, na katerem bo beseda tekla o stanju, možnostih in načrtih posodobitve poučevanja za gledališče.
Štiridnevno rojstnodnevno slavje bo končal sklepni maraton Šila, na katerem se bodo pomerile ekipe Pioniromani in M'n k't n'č, Veni, vidi, viči in Zadrga s trga ter Vidci in Lueške Grueške.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje