Händel se ni nikoli poročil, podrobnosti iz njegovega zasebnega življenja pa nam danes večinoma niso znane. Za razliko od številnih velikih skladateljev ni umrl reven kot cerkvena miš  - ob smrti je zapustil dvajset tisoč funtov, ogromen kup denarja za tiste čase. Foto:
Händel se ni nikoli poročil, podrobnosti iz njegovega zasebnega življenja pa nam danes večinoma niso znane. Za razliko od številnih velikih skladateljev ni umrl reven kot cerkvena miš - ob smrti je zapustil dvajset tisoč funtov, ogromen kup denarja za tiste čase. Foto:

"To bo lahka, poppredstava, ki bo pritegnila tudi ljudi, ki niso ljubitelji klasike," je v četrtek v Halleju dejal vodja projekta Gregor Borges. V muzikalu, ki so ga naslovili Memento Mori, bosta med drugim nastopila nekdanji pevec skupine Rockhaus Mike Kilian in pevka Eva Maria Pieckert, vse skupaj pa bo režiral (sicer igralec) Lothar Tarelkin. "Predstava se bo začela s prvo opero, ki jo je Händel napisal, končali pa bomo z Mesijo," napoveduje Borges. Nastopili bodo tudi baletni plesalci, skupina pantomimikov, jazzovski band v vlogi orkestra in zbor Halle Voices.

"Delijo" si ga Nemci in Angleži
Muzikal bodo krstno izvedli predvidoma 20. februarja 2009, tri dni pred Händlovim rojstnim dnevom, uprizorili pa naj bi ga tudi v Angliji, kjer je skladatelj pravzaprav preživel večji del življenja. Navdih je Händel črpal iz tehnik velikih skladateljev italijanskega baroka, pa tudi od Henryja Purcella, sam pa je vplival na več skladateljev mlajše generacije, med drugim na Haydna, Mozarta in Beethovna. Njegovo delo je pomembno zaznamovalo prehod iz baroka v klasično dobo.